Grupa I

Grupa 1 to uczniowie dwóch najmłodszych klas, którzy od września tego roku w czasie zajęć świetlicowych pozostają pod opieką pani Małgosi Przybylok. W naszej szkole spędzili dopiero niespełna trzy miesiące, ale od pierwszych dni dali się poznać jako dynamiczna grupa asertywnych indywidualistów, którzy wyraźnie pokazują, jak ważna jest umiejętność mówienia „nie!”. Codziennie uczą się trudnej sztuki myślenia o sobie nawzajem w kategorii „my”, ale ich inteligencja widoczna w każdej toczonej w świetlicy dyskusji i doskonała pamięć, dzięki której nie dopuszczają do żadnej niesprawiedliwości w obrębie grupy, każą nam spodziewać się po nich w przyszłości wiele dobrego. Minione miesiące były dla nas czasem silnie przeżywanych i oswajanych wspólnie emocji, ustalania i przestrzegania zasad: współżycia w grupie i bezpieczeństwa w szkole, treningu życzliwości, zrozumienia i wsparcia. Bawiliśmy się w klasie i na boisku, trochę się uczyliśmy, trochę razem tworzyliśmy. Przede wszystkim, każdego dnia, widząc ich uśmiechnięte buzie cieszyliśmy się, że nasze Pierwszaki to dzieci o wielkich sercach.