Grupa IV

Naszą grupę IV tworzą dzieci z klas: II, III i IV. W czasie zajęć świetlicowych staramy się realizować różnego rodzaju aktywności zgodne z zainteresowaniami dzieci. Uważamy, że czas spędzony w świetlicy szkolnej ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Najbardziej lubianymi zajęciami przez naszą grupę są: zajęcia plastyczne, taneczne, rozwiązywanie łamigłówek, zagadek, krzyżówek, a jeśli dopisuje pogoda - gry i zabawy na świeżym powietrzu. Prowadzimy również zajęcia tematyczne mające na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków z różnych dziedzin życia. Opiekunami grupy są: Joanna Kaczmarczyk oraz Natalia Kantorowicz

Grupa III

Witajcie w naszej grupie, w której nie istnieje słowo nuda

Nasza grupa świetlicowa  to głównie uczniowie klas trzecich oraz dwójka uczniów z pierwszej klasy. Chętnie i aktywnie kolorujemy, wycinamy, kleimy, tworzymy, czytamy, śpiewamy, tańczymy oraz poznajemy sekrety otaczającego nas świata. Podczas zajęć w świetlicy uczestniczymy w różnego rodzaju grach i zabawach dydaktycznych, integracyjnych oraz zajęciach plastycznych. Uwielbiamy ruch, gdy pogoda pozwala,spędzamy aktywnie czas na świeżym powietrzu. Chętnie również gramy w gry planszowe i układamy różnego rodzaju klocki znajdujące się w sali szkolnej świetlicy oraz odrabiamy lekcje. Podczas zajęć w świetlicy dzieci uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach dydaktycznych. Liczę na owocną współpracę. Jestem do Państwa dyspozycji.

Grupa I

Grupa 1 to uczniowie dwóch najmłodszych klas, którzy od września tego roku w czasie zajęć świetlicowych pozostają pod opieką pani Małgosi Przybylok. W naszej szkole spędzili dopiero niespełna trzy miesiące, ale od pierwszych dni dali się poznać jako dynamiczna grupa asertywnych indywidualistów, którzy wyraźnie pokazują, jak ważna jest umiejętność mówienia „nie!”. Codziennie uczą się trudnej sztuki myślenia o sobie nawzajem w kategorii „my”, ale ich inteligencja widoczna w każdej toczonej w świetlicy dyskusji i doskonała pamięć, dzięki której nie dopuszczają do żadnej niesprawiedliwości w obrębie grupy, każą nam spodziewać się po nich w przyszłości wiele dobrego. Minione miesiące były dla nas czasem silnie przeżywanych i oswajanych wspólnie emocji, ustalania i przestrzegania zasad: współżycia w grupie i bezpieczeństwa w szkole, treningu życzliwości, zrozumienia i wsparcia. Bawiliśmy się w klasie i na boisku, trochę się uczyliśmy, trochę razem tworzyliśmy. Przede wszystkim, każdego dnia, widząc ich uśmiechnięte buzie cieszyliśmy się, że nasze Pierwszaki to dzieci o wielkich sercach.

Grupa II

Do grupy II uczęszczają uczniowie klas 2a i 2b. Są to kreatywne i pełne różnych pasji dzieci. Mamy tu wspaniałych sportowców jak i dusze artystyczne. Podczas naszych zajęć lubimy bawić się całą grupą, tworzyć prace plastyczne, rozwiązywać quizy i zagadki, konstruować ciekawe budowle z klocków Lego, a gdy pozwala na to pogoda uwielbiamy spędzać aktywnie czas na boisku szkolnym. Nasza grupa słynie z tego, że bardzo lubi tańczyć i na naszych dyskotekach wszyscy się świetnie bawią, a niektórzy ubarwiają zabawę swoimi popisami kabaretowymi. W gr.2 nie ma czasu na nudę!

Wiosenne dekoracje dla Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu z okazji Świąt Wielkanocnych

praca01
praca02