Zbiórka dla Kamila

Kamil Mostowy ma 10 lat i mieszka w Zabrzu. W wieku 5 lat wykryto u niego zaawansowaną krótkowzroczność oka prawego. Natomiast w grudniu w 2017 roku nastąpiło pogorszenie widzenia także oka lewego. Kamil, będąc pod stałą opieką okulistyczną, został skierowany na szczegółowe badania z podejrzeniem zaniku nerwów wzrokowych. Okazało się, że chłopiec ma  guza skrzyżowania nerwów wzrokowych. Przebywa obecnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zakończył cykl intensywnej chemioterapii i przeszedł na roczną terapię podtrzymującą. Kamil jest bardzo opiekuńczy i troskliwy. Uwielbia zwierzęta. Ma w domu kota Kubusia i marzy żeby przybyło czworonożnych pupilów domowych. Jest bardzo kreatywny i twórczy. Chętnie angażuje się w prace plastyczne i techniczne szlifując swój talent. Niczym nieograniczona pomysłowość i fantazja popycha go do tworzenia coraz to ciekawszych prac. Jako młody artysta interesuje się także muzyką i chciałby bardzo nauczyć się gry na gitarze. Nie boi się szybkości, dlatego też, w przyszłości chciałby zostać kierowcą rajdowym.  Choroba, z którą zmaga się Kamil jest kosztowna, ponieważ wymaga nieustannych kontroli i ciągłych wizyt u specjalistów oraz wymiany soczewek aby na bieżąco reagować na zmiany związane ze wzrokiem. Apelujemy zatem do Państwa o wsparcie procesu leczenia Kamila. Zachęcamy do  wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta chłopca. Każda kwota będzie odciążeniem dla rodziny w tej trudnej sytuacji. Za wszelką pomoc, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy. Porządny kierowca musi mieć oczy szeroko otwarte, wspólnie możemy zawalczyć o wzrok Kamila.