„Niedziela zdrowia i urody”
organizowanego przez Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

W programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, w tym: Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży prowadzony we współpracy z Aktywnym Zabrzem; zabawy ruchowe na świeżym powietrzu; animacje i zabawy taneczne wraz ze Szkołą Tańca Let’s Dance; warsztaty „Mali Medycy” i „Laboratorium dr Łodygi” oraz zabawa w eko-segregację i pokaz dużych baniek mydlanych – przygotowane przez Studio Artystyczne Maciej; pokaz japońskich sztuk walki – we współpracy z klubem Yokokan KENDO. Dla dorosłych proponujemy bezpłatne badania poziomu cukru, konsultacje dietetyczne i spotkanie z kosmetyką dla ciała oraz wspólną zabawę ze Szkołą Tańca Let’s Dance w rytmach latynoskich. Tradycyjnie już w tym dniu będzie możliwość zakupu miodów i produktów pszczelich, naturalnych produktów kosmetycznych, zdrowej żywności a także biżuterii, ozdób i ceramiki ozdobnej oraz roślin ogrodowych i ozdobnych (tych ostatnich z własnej produkcji ogrodu botanicznego).