Was ist los/ Co się dzieje w klasach dwujęzycznych i z językiem niemieckim

Oj działo się działo, szybko wróciliśmy do "starej normalności", do koleżanek i kolegów, pysznych stołówkowych obiadów i ... do kart pracy z niemieckiego;) Wrzesień to miesiąc powtórek, wyrównywania poziomów i duży krok do przodu, a dla niektórych pierwszy krok na niełatwej drodze do perfekcyjnego niemieckiego. Październik to miesiąc pierwszych sukcesów, systematycznej i przynoszącej pierwsze efekty pracy. 18 października odbył się szkolny etap Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego - przed nami etap II, który odbędzie się 30 listopada - trzymajcie kciuki za naszych Olimpijczyków. W środę 17 listopada organizujemy wraz z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, konkurs Jersz Deutschfreund. Kibicujemy uczestnikom, którzy zmagać się będą z zadaniami leksykalno – gramatycznymi. W tak zwanym międzyczasie nasze drużyny biorą wezmą udział w konkursach realioznawczych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemeickiego „Deutschland czyli wędrówka po landach” oraz „Austria-land czyli wędrówki po landach”. Wszystkich uczących się języka niemieckiego zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” - konkurs organizowany przez Instytut Goethego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego dedykowany jest wszystkim uczniom, przede wszystkim tym, którzy przygodę z niemieckim zaczęli w 7 klasie szkoły podstawowej. W poprzednich latach daliśmy czadu, w tym roku również chcemy się godnie zaprezentować. Przygotowania idą pełną parą, pierwszy etap konkursu już w styczniu. Tak mimochodem i cichutko ćwiczymy również wszystkie językowe sprawności do Certyfikatów Językowych Auf dem Weg zum DSD A1 lub A2. Ale nie samą pracą, konkursami i certyfikatami uczeń żyje, na szczęście są jeszcze przerwy - spędzane wspólnie z nauczycielami. Na początku było może trochę dziwnie, ale nie wiemy jak wy, my polubiłyśmy te dodatkowe wspólne chwile:) Przerwy nie tylko na kanapkę, ale przede wszystkim na krótkie Szóstkowiczów rozmowy.

Tak więc Liebe Kinder - do następnej przerwy - i karty pracyJ

Zapraszamy do klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim – Deutsch ist prima!

Nauczycieli Języka Niemieckiego

Ewa Skoczylas i Małgorzata Kaczmar