W Zaczarowanym Ogrodzie

Koniec roku szkolnego coraz bliżej i większość z Was jest już myślami na wakacjach, ale nie MY :) Nasze Panie ze świetlicy szkolnej zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. ,,W Zaczarowanym Ogrodzie", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Liczba prac konkursowych była tak duża, że Jury postanowiło przyznać nagrody, aż w trzech kategoriach!!!!!

Kategoria I (klasy 1):

1. Aleksander Krasnodębski (SP 28)

2. Alicja Owocka (SP 28)

3. Maryna Berno (SP 22)

Kategoria II (klasy 2):

1. Lena Górka (SP 22)

2. Polina Rozhyna (SP 5)

3. Anna Sierociuk (SP 7)

Kategoria III (klasy 3):

1. Sampolioti Danai (SP 5)

2. Hanna Bańbuła (SP 5)

3. Sofiia Berdo (SP 22)

Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia: Marta Knieć (SP 7), Aleksandra Mierzwa (SP 5), Zuzanna Bańbuła (SP 5), Franciszek Regiewicz (SP 7), Wiktoria Ścięgaj, Dominika Kustra (SP 8). Jury konkursu cieszy się z faktu, że uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością oraz zastosowali różne techniki wykonania prac. Pragniemy również bardzo podziękować nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu: Krystynie Jurochnik (SP22), Karolinie Gabryś-Szymkowskiej (SP 8), Magdalenie Pach (SP 7), Natalii Perczyk (SP 5), Małgorzacie Strugała (SP 28). Dyplomy wraz z nagrodami zostaną dostarczone do szkół w dniach 19-20.06.2023. Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!!! Życzymy Wam dalszych sukcesów oraz wspaniałych wakacji!!!

Wyniki testu predyspozycji językowych

Lista podręczników do religii na rok szkolny 2022/2023

Historia bliżej nas
1

Uczniowie klasy 7dj przebrali się na lekcję historii za wybitne postaci przełomu XIX i XX wieku w związku z Rokiem Romantyzmu Polskiego. Stroje były zgodne z duchem epoki, a wybór postaci dobrze przemyślany.

Zuzia przedstawiła postać patronki szkoły M. Skłodowskiej - Curie

Julia - Annę Henrykę Pustowójtównę

Wojtek - księcia Adama Czartoryskiego

Kuba - Ignacego Łukasiewicza.

Uczniom i rodzicom dziękuję oraz gratuluję pomysłów na realizację zadania.

Elżbieta Kucner

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

Wyposażenie piórnika: 2 ołówki,  temperówka z pojemnikiem,  gumka, kredki ołówkowe, nożyczki (metalowe, bezpiecznie zakończone), klej w sztyfcie, linijka,  pióro na naboje ze stalówką (będzie potrzebne od drugiego semestru), 2-3 kolorowe długopisy lub żelopisy.

Zeszyty:
- 16 kartkowy w 3 kolorowe linie do edukacji polonistycznej
- 16 kartkowy w kratkę (do edukacji matematycznej)
- 96 kartkowy w twardej oprawie na śpiewniczek (zeszyt na 3 lata)
- cienka teczka z gumką (do przenoszenia kart pracy, prac plastycznych)

Materiały plastyczne:

- farby plakatowe
- pędzle w dwóch rozmiarach-gruby i cienki
- pojemnik na wodę
- kredki świecowe - Bambino
- pastele tłuste
- plastelina
- mazaki
- małe opakowanie kredy białej i kolorowej

Papier ksero (raz na 3 lata)

• biały (ryza)
  • kolorowy grubość 80 lub 120 (cienki)
  • kolorowy grubość 160 (techniczny)

Strój na w-f. - spodenki i koszulka.
Obuwie sportowe na sale gimnastyczną  – o jasnej, bezpiecznej podeszwie, sznurowane (jeżeli dziecko potrafi wiązać sznurowadła) lub na rzepy