Aktualności i wydarzenia

ROK SZKOLNY 2016/2017

Aktualności i wydarzenia

Ekologiczny dzień w Świetlicy

W ostatnim tygodniu kwietnia, wychowankowie świetlicy, przygotowali prezentację o tematyce ekologicznej. Każda grupa z pomocą wychowawcy zaprezentowała swoje dokonania.

GR. I :  wierszyki i piosenki związane z segregacją śmieci

GR.II : prezentacja pt. „Kropelka wody”

GR.III : prezentacja – " Szanujmy przyrodę"

GR IV : quiz ekologiczny

GR V:  prezentacja pt. „ Nie marnujmy jedzenia”

Bal karnawałowo-walentynkowy

Wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zabawa  była fantastyczna!!!

Grupa V –  to  kulinarni artyści. Z dużym zaangażowaniem przygotowali pierniczki na Świąteczny Kiermasz. Wykonali zadanie od początku do końca samodzielnie: poszukiwanie przepisu w internecie, zakupy produktów, wykonanie pierniczków ,ozdabianie pierniczków oraz efektywna sprzedaż na kiermaszu.

Mikołajki w grupie I i V

Uśmiechy i radość dzieciaków  - BEZCENNE!!!

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Górnika w wykonaniu wychowanków GR. I, III i V

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród za konkurs plastyczny  organizowany przez SP nr 5 w Zabrzu.

Zwycięzcy :

- Wiktoria Lampert  ( kl.III c) - II MIEJSCE

- Adam Depta ( kl.IIIa) - III MIEJSCE

Gratulujemy!

Pasowanie na Świetliczanina

Dnia 3 listopada odbyła się ważna uroczystość dla naszych pierwszaków. Wszystkie pierwszaczki musiały wykonać kilka trudnych oraz "smacznych" zadań, przygotowanych przez Panią Karolinę. Po złożonej przysiędze przyszedł czas na słodki poczęstunek ,dyplomy oraz pamiątkowe zakładki od starszych kolegów z grupy V. Mamy nadzieję, że wspomnienia po pasowaniu zostaną na długo w ich pamięci.

ROK SZKOLNY 2016/2017

GRUPY ŚWIETLICOWE:

Grupa I -wych. Karolina Rybsztajn

Grupa II - wych. Wojciech Koman

Grupa III- wych. Joanna Kapusta

Grupa IV - wych. Łukasz Rzepka

Grupa V - wych. Agnieszka Maciąg , Magdalena Ulejczyk

ROK SZKOLNY 2015/2016

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej  w Zabrzu  Dnia 24 maja w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z panem Strażakiem. Bardzo czekaliśmy na tą wizytę. I chociaż, przedstawiciel Straży Pożarnej, nie przybył na spotkanie w stroju strażaka (na co bardzo wszyscy liczyliśmy) to wygłosił ciekawą prelekcje na temat pracy strażaka, zagrożeń pożarowych oraz bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Na zokończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pracy Straży Pożarnej. Podsumowując, prelekcja była bardzo ciekawa  a ilość pytań skierowana do pana Strażaka, ogromna :)

" Mam Talent"

Ważnym wydarzeniem w naszej świetlicy była impreza, która odbyła się 17 maja i była przeznaczona dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Każdy z uczniów z klas I-VI miał okazję zaprezentować swoje zdolności i umiejętności oraz niepowtarzalny talent.Do konkursu przystąpiło 28 dzieciaków. Każdy występ był wyjątkowy: recytacja wierszy, śpiew, taniec i akrobatyka. Dwie godziny dobrej zabawy minęły bardzo szybko, ale zostawiły miłe wspomnienia dla pozostałych uczniów oraz wychowawców.Nikt się nie spodziewał, że mamy w naszej szkole tyle "TALENTÓW". Wytypowanie zwycięzców było oczywiście bardzo trudne.Jednak decyzje musiały zostać podjęte....

I MIEJSCE -Julia Kiper (kl.II)

II MIEJSCE-Mariusz Hajda i Ronald Brendzel (kl.III)

III MIEJSCE - Patryk Nicoś ( kl. II)

Wyróżnienie: Antonina Wawrzak ( kl.VI) , Tomasz Cielątkowski (kl.I)

Za rok druga edycja -zapraszamy!!!

Grupa I A – PIRACI - GALERIA

Wychowawca : Ewa Kamer-Czempik

Grupa składa się z 27 pierwszoklasistów – 13 dziewczynek i 14 chłopców. Jak przystało na „Piratów” są bardzo ruchliwi, ciekawi świata i żądni przygód. Dzieci są wesołe, uśmiechnięte i zainteresowane wszystkim co je otacza. Uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy integracyjne, dydaktyczne, muzyczne oraz sportowe. Piraci chętnie angażują się także w wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami. Dużo radości sprawia im spędzanie czasu na boisku szkolnym.

Grupa 1 B

Grupa 2 - MINIONKI - GALERIA

Wychowawca: Agnieszka Maciąg, Wojciech Koman

Tak to znowu my!
Niby ci sami – a jednak nie!
Jesteśmy o rok starsi i … resztę wiecie, przecie!
W tym roku same zmiany!
Po pierwsze wśród nas są nowi.
Po drugie mamy dwóch wychowawców Panią Agnieszkę no i Pana Wojtka – co by się nam nie nudziło.
Po trzecie adekwatnie wreszcie do zachowania jesteśmy MINIONKI -co rozrabiają i na dobrą zabawę oraz ekologię stawiają!

W czasie pobytu w świetlicy raz w tygodniu, zamieniamy się w ECOŚWIETLICZAKI poznające przyrodę najbliższej okolicy. Jeśli chcesz więcej wiedzieć o naszej grupie świetlicy zajrzyj do 15!

Pozdrawiamy!

Grupa 3 - GALERIA

Wychowawca: Joanna Kapusta

U nas już od rana buzia roześmiana,
chłopcy i dziewczyny to grupa zgrana,
czasem się kłócimy, potem znów godzimy
ale i tak wszyscy razem się bawimy.
Trzeci rok razem w grupie jesteśmy
z naszą Panią Asią,
która nas nie nudzi, ale bardzo trudzi.
Zadania nam wymyśla,
prace nam zadaje ,
a gdy nam się nie chce
że nie słyszy udaje.
Ale i tak nikt nie chce wracać do domu,
gdy mama lub tata wchodzi po kryjomu.

Grupa 4 - GALERIA

Wychowawca: Łukasz Rzepka

Jesteśmy mega mocną grupą drugoklasistów. Wiecznie weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Liczymy 27 osób z czego 16 to dziewczynki a 11 to chłopcy. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu innych umiejętności i zdolności. Chętnie malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam zabawy na placu szkolnym. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Niektórzy z nas uczęszczają na różne kółka zainteresowań jak np. kółko plastyczne oraz szkolne kółko sportowe. Jesteśmy już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiemy, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą, zgraną grupę.