Opiekun: mgr Aleksandra Rachfalska

Czynna w poniedziałek, wtorek, środę, piątek
od 8:00 do 14:00
Propozycję dla Was mamy,wymieniajcie się książkami.
Poczytajcie z mamą, tatą,czy to jesień, czy to lato.
Wybierajcie książki sami,nowe książki z przygodami.
O zwierzętach, o piratach,no i róznych cudach świata.
W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

Do końca marca 2015 r. w szkołach organizowane będą Wybory Książek. W ustalonym przez szkołę dniu uczniowie wrzucą do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.

Na podstawie sprawozdań sporządzone zostaną wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów. Wśród uczestniczących szkół rozlosowane zostaną nagrody, w tym nagroda główna - wybrane książki o wartości do 1000 zł.